Trzcianka: Likwidacja gminnego przedszkola

Likwidacja gminnego przedszkola w Białej w gminie Trzcianka. Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Trzciance radni burzliwie debatowali nad likwidacją przedszkola gminnego w Białej.

Fot. Pixabay

Przedszkole ma zostać połączone ze Szkołą Podstawową. Władze gminy zapewniają, że likwidacja placówki ma być tylko formalna, a przyniesie szereg korzyści, w tym najważniejsze – oszczędności.

Utworzenie oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej spowoduje obniżenie kosztów ogólnego zarządu poszczególnymi placówkami, które będą działać pod kierownictwem jednego dyrektora, ze wspólną administracją i obsługą. Organowi prowadzącemu zależy na zadbaniu o wykorzystanie zaoszczędzonych w perspektywie kilku lat środków finansowych na poprawę warunków edukacyjnych i skierowanie ich na inwestycje. Długo oczekiwaną budowę boiska wielofunkcyjnego z którego korzystać będą mogły zarówno dzieci przedszkolne, jak i uczniowie szkoły.

Mówi Krzysztof Jaworski, burmistrz Trzcianki.

Przedszkole ma zostać częścią szkoły podstawowej z własnymi pomieszczeniami w wydzielonym skrzydle. Wielkopolski kurator oświaty wyraził pozytywna opinię w tej sprawie. Ostatecznie za powstaniem oddziału przedszkolnego w Białej zagłosowało 14 radnych, 6 było przeciw.

Skomentuj wiadomość

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®