Mieszkańcy największych sołectw w gminie Swarzędz będą mieli nowe drogi

Dobra wiadomość dla mieszkańców drugiego co do wielkości sołectwa w największej gminie powiatu poznańskiego. Ruszy długo wyczekiwana rozbudowa ulicy Katarzyńskiej w Gruszczynie, na odcinku od ulicy Promyk do Swarzędzkiej.

Wiz. Urząd Miasta i Gminy Swarzędz

Mówi sołtys Gruszczyna i zarazem przewodnicząca Rady Miejskiej w Swarzędzu, Barbara Czachura:

Inwestycja, która będzie kosztować blisko 13,5 mln zł obejmować będzie utwardzenie drogi i budowę nawierzchni. Powstanie również chodnik i droga rowerowa wraz z nową siecią wodociągową i brakującymi przyłączami do kanalizacji sanitarnej oraz oświetlenie typu LED. Na realizację inwestycji gmina Swarzędz otrzyma dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład.

Zyskają też mieszkańcy w południowej części gminy Swarzędz. Dzięki pozyskanym środkom w wysokości ponad 8 mln zł wybudowany zostanie kolejny odcinek ulicy Polskiej w Zalasewie, który obejmować będzie połączenie ulicy Kórnickiej ze Średzką. W ramach inwestycji, która będzie kosztować prawie 12 mln zł powstanie jezdnia o szerokości 7 metrów wraz z drogą rowerową i chodnikiem, a także cztery przystanki autobusowe. Z kolei samo skrzyżowanie ulic Polskiej i Średzkiej stanie się rondem.

Skomentuj wiadomość

Szukamy dziennikarza - reportera
Szukamy dziennikarza - reportera