Można już korzystać z pływalni w Swarzędzu

Po trzymiesięcznej przerwie znów otwarta jest pływalnia Wodny Raj w Swarzędzu. Dostępne są wszystkie baseny, jednak korzystających z obiektu obowiązują pewne ograniczenia.

Fot. Swarzędzkie Centrum Sportu i Rekreacji

– Na pływalni może obecnie przebywać maksymalnie 40 osób, czyli ⅓ obiektu. Tyle osób możemy wpuścić na basen. Wprowadziliśmy cztery dłuższe przerwy na dezynfekcje – o godz. 9:00, 12:00, 16:00 i 19:00. W tym czasie dezynfekowane są szafki, szatnie i wszystkie urządzenia z których korzystają klienci. Każda taka przerwa trwa 45 minut – wyjaśnia Natalia Ziomek, kierownik działu obsługi klienta Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji.

Na jednym torze basenu mogą przebywać maksymalnie 4 osoby. Nadal jednak nieczynne będą sauny i nie będą prowadzone żadne zajęcia w hali basenowej.

Wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia wykluczają uruchomienie sauny parowej. Pozostały nam jedynie dwie małe sauny suche, w których mogą przebywać maksymalnie 2 osoby. Na razie sauny będą nieczynne, a otworzyliśmy tylko basen. Chcemy sprawdzić jakim zainteresowaniem będzie cieszyć się obiekt. Od lipca planujemy uruchomić kolejne atrakcje, chyba, że zmienią się wcześniej ograniczeniatłumaczy Natalia Ziomek ze Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji.

Z kolei wciąż zamknięta jest kryta pływalnia Akwen w Koziegłowach. Mieszkańcy gminy Czerwonak mogą za to korzystać z otwartego kąpieliska Tropicana przy ul. Plażowej w Owińskach, które na razie otwarte jest tylko w weekendy, a od 27 czerwca dostępne będzie codziennie.

Skomentuj wiadomość

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®