Volkswagen i Ford będą wspólnie produkować samochody

Dwóch gigantów motoryzacyjnych łączy siły. Od przyszłego roku Volkswagen będzie produkować lekki samochód dostawczy na bazie Caddy 5. Pojazdy te będą powstać w fabryce na pograniczu Poznania i Swarzędza.

Fot. materiały prasowe

– Podpisane umowy pomiędzy Volkswagenem i Fordem są ważnym kamieniem milowym w kooperacji pomiędzy tymi dwoma przedsiębiorstwami. To także przełomowy moment przełomowy dla nas, Volkswagen Poznań, ponieważ oznacza, że będziemy budować w przyszłości lekki samochód użytkowy. Wolumen produkcyjny mam nadzieję, że będzie zabezpieczał obłożenie naszej fabryki na kolejne lata, a co za tym idzie zabezpieczy nasze zatrudnienie – przyznaje Jens Ocksen, prezes Volkswagen Poznań.

Kooperacja pomiędzy Fordem i Volkswagenem obejmować będzie do 8 milionów pojazdów w ramach cyklu życia. Współpraca zakłada również projekty dla miejskiego pojazdu dostawczego oraz transportera do 1 tony ładowności.

Volkswagen to jeden z największych pracodawców w Wielkopolsce, który zatrudnia w czterech zakładach ponad 11 tysięcy osób. Taśmy produkcyjne fabryk w Poznaniu, Swarzędzu i Wrześni każdego dnia opuszcza 1 170 nowych samochodów.

Fot. materiały prasowe

Skomentuj wiadomość

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®