Murowana Goślina: Burmistrz w areszcie, gminą pokieruje zastępca

Radosław Szpot przejął obowiązki tymczasowo aresztowanego burmistrza Dariusza U. i póki co będzie kierował gminą Murowana Goślina.

Fot. Janusz Ludwiczak

Jak zapowiedział pełniący obowiązki burmistrza Murowanej Gośliny, Radosław Szpot pierwszymi decyzjami było ogłoszenie przetargu dotyczącego wyłonienia wykonawcy wywozu śmieci i zagospodarowania odpadami (w związku z opuszczeniem GOAP-u) oraz przetargu związanego z budową ulicy Przemysłowej, na który finansowanie ponad 3 mln zł gmina pozyskała z Polskiego Ładu. Wśród najbliższych zadań będzie również wybranie wykonawcy, który wyremontuje boisko przy Szkole Podstawowej nr 2 i zmodernizuje Stadion Miejski wraz z budową bieżni lekkoatletycznej i skateparku.

Burmistrz Murowanej Gośliny został zatrzymany przez CBA 11 stycznia. Dariusz U. usłyszał w sumie 12 zarzutów, których większość z nich dotyczy korupcji:

Podczas poniedziałkowej konferencji, pełniący obowiązki burmistrza miasta i gminy Murowana Goślina odniósł się również do sprawy Alicji Kobus. Według radnego Kamila Grzebyty jej wynagrodzenie miesięczne wynosi ok. 7 tys. zł, to rzadko można ją spotkać w goślińskim urzędzie.

Wysyłanie przez burmistrza i urzędników ponad 2 tysięcy płatnych wiadomości – tzw. sms premium, dzięki którym Alicja Kobus, przewodnicząca Gminy Żydowskiej w Poznaniu i zarazem pracownik goślińskiego urzędu wygrała plebiscyt „Wpływowa Kobieta Wielkopolski” – to kolejny zarzut postawiony burmistrzowi Dariuszowi U. Przez to działanie budżet gminy został narażony na wydatek w wys. 8 tys. zł. Po wybuchu afery burmistrz zwrócił pieniądze.

Co ciekawe dotychczasowy wiceburmistrz Murowanej Gośliny, Radosław Szpot był jednym z największych rywali Dariusza U. w ostatnich wyborach samorządowych. Zajął on 2 miejsce, zyskując poparcie blisko 21,5% głosujących. Od ponad roku kierował sprawami oświaty, kultury, sportu, zdrowia i spraw społecznych.

Skomentuj wiadomość

Szukamy dziennikarza - reportera
Szukamy dziennikarza - reportera