Napiszą listy do przyszłości i zakopią w kapsule czasu

W tym roku mija 30 lat od powstania samorządu terytorialnego w Polsce. Koronawirus pokrzyżował plany obchodów. Jednak gmina Czerwonak chce pomyśleć o przyszłych pokoleniach. W jaki sposób?

Fot. Urząd Gminy Czerwonak

– Chcemy podkreślić jak bardzo ważne dla naszej społeczności i rozwoju naszej gminy było te 30 lat. Postanowiliśmy zaprosić wszystkich dotychczasowych wójtów i przewodniczących rady gminy do tego, aby w symboliczny sposób posadzić kilka drzew w otoczeniu urzędu – powiedział Marcin Wojtkowiak, wójt Czerwonaka.

Drzewa mają być nie tylko pamiątką jubileuszu, ale również będą produkować tlen, oczyszczać powietrze i ochronią glebę przed erozją. Gmina Czerwonak zaprasza też mieszkańców do napisania listu dla przyszłych pokoleń.

– Do kapsuły czasu chcemy przede wszystkim włożyć listy do przyszłych mieszkańców od obecnych. Co będzie w nich napisane? To zależy od kreatywności mieszkańców. Ogłosiliśmy konkurs. Chcemy, by listy były napisane od serca – podsumowuje wójt Marcin Wojtkowiak.

Kapsuła czasu ma zostać odkryta za 100 lat. Wtedy przyszli mieszkańcy mają się przekonać jak żyło się w gminie Czerwonak na początku lat 20. XXI wieku.
Jednostronicowe listy do przyszłości mieszkańcy mogą nadsyłać do 25 maja na adres e-mail: promocja@czerwonak.pl. Najciekawsze listy zostaną nagrodzone upominkami.

Skomentuj wiadomość

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®