Nie trzeba już nosić maseczki. Spada liczba zakażeń Covid-19

Od poniedziałku zgodnie z decyzją ministra zdrowia, Adama Niedzielskiego nie trzeba już nosić maseczek m.in. w sklepach, kościołach, urzędach, placówkach pocztowych czy pojazdach komunikacji zbiorowej. Zakrywanie ust i nosa nadal obowiązkowe jest w placówkach leczniczych jak przychodnie czy szpitale. Spada również liczba zakażeń Covid-19.

Fot. Pixabay

Podjąłem decyzję o zniesieniu od 28 marca obowiązku noszenia maseczek: nie dotyczy to tylko podmiotów leczniczych, gdzie nadal będzie obowiązek zakrywania twarzy. Rekomenduję jednak noszenie maseczek w sytuacjach, które identyfikujemy jako związane ze zwiększonym ryzykiem zakażenia, na przykład w miejscach dużych skupisk ludzkich – poinformował minister zdrowia, Adam Niedzielski.

Maseczki będą nadal obowiązkowe w przychodniach czy szpitalach. To nie koniec zmian.

Zniesiona zostaje izolacja i kwarantanna domowa. Pamiętajmy jednak, że cały czas pandemia jest z nami. Wariant omikron okazał się mniej dokuczliwy niż deltazaznacza minister zdrowia, Adam Niedzielski.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś o 556 nowych przypadkach zakażeń – to dwukrotnie mniej niż w ubiegły wtorek i dwa tygodnie temu.

Ostatniej doby w Wielkopolsce zmarło 11 osób, z czego 3 w wyniku Covid-19, a 8 pozostałych z powodu koronawirusa i chorób współistniejących.

Obecnie w wielkopolskich szpitalach przebywa 313 pacjentów z  Covid-19, z czego 18 leży pod respiratorem.

Wraz z początkiem kwietnia zamknięty zostanie szpital tymczasowy na Międzynarodowych Targach Poznańskich, do którego już od połowy marca karetki nie przywożą nowych pacjentów. Dziś przebywa w nim zaledwie 21 pacjentów – to czterokrotnie mniej niż jeszcze dwa tygodnie temu.

Od początku pandemii, czyli od marca 2020 roku w Wielkopolsce na Covid-19 zachorowało 576 853 osób, a życie straciło 10 187 Wielkopolan, co stanowi blisko 9% wszystkich zgonów w Polsce.

Skomentuj wiadomość

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®