(Nie)spokojny długi weekend na wielkopolskich drogach

Przez cały długi weekend na polskich drogach doszło do 284 wypadków, w których zginęły 23 osoby, a 211 podróżujących zostało rannych. Na wielkopolskich szosach doszło do blisko 30 wypadków, który jeden zakończył się ze skutkiem śmiertelnym. Policjanci odebrali prawo jazdy 73 kierowcom, którzy prowadzili pojazd pod wpływem alkoholu.

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło w pierwszomajowe południe na drodze krajowej nr 92. W Kostrzynie dachował samochód. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń
Fot. OSP Kostrzyn

– Od 30 kwietnia do 3 maja na wielkopolskich drogach doszło do 27 wypadków, w których 31 osób zostało rannych. Zatrzymaliśmy 73 nietrzeźwych – powiedział podkomisarz Piotr Garstka z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Pomimo zmniejszonego ruchu na drogach niestety wciąż dochodzi do wypadków, często ze skutkiem śmiertelnym.

– Niestety część kierowców nie jest wstanie respektować wszystkich zasad związanych z bezpieczeństwem podczas poruszania się po drogach. Wielu kierowców widząc zmniejszony ruch na drogach i większą przestrzeń niestety nie porusza się zgodnie z ograniczeniami, które obowiązują nie tylko na terenie obszaru zabudowanego ale również na wielu odcinkach dróg i ulic. Apelujemy o rozwagę i rozsądek. Kierowcy muszą zwracać uwagę na pieszych, rowerzystów i motocyklistów. Wciąż jedną z głównych przyczyn najcięższych w skutkach wypadków na drogach jest nadmierna prędkość. Przygotowując się do drogi pamiętajmy również o zachowaniu bezwzględnej trzeźwości – apeluje mł. insp. Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji.

Dobre warunki pogodowe nie dają nam absolutnej pewności, że na drodze nic złego nam się nie wydarzy. Pamiętajmy, noga z gazu!

Skomentuj wiadomość

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®