Woda z basenu sposobem na suszę

Od miesiąca nie zanotowano większych opadów deszczu, rolnicy i ogrodnicy zmagają się z suszą. W związku z obostrzeniami zamknięte są pływalnie. Na nietypową akcję zdecydowały się władze gminy Czerwonak, które postanowiły udostępnić wodę z basenu do podlewania łąk i trawników.

Fot. Pixabay

– Wodę z basenów i tak musielibyśmy wylać lub co najwyżej przeznaczyć po podlewania naszych terenów. Mamy jej zbyt dużo. W basenach jest ok. 600 metrów sześciennych wody, dlatego postanowiliśmy udostępnić ją zainteresowanym – powiedział Tomasz Staszczak, kierownik pływalni Akwen w Koziegłowach.
Jak zapewnia woda pozbawiona jest środków chemicznych, nie posiada chloru i ozonu.
– Woda nadaje się do podlewania. Jest systematycznie badana. Skoro ludzie z niej korzystają, kąpią się w niej dzieci to również dobrze może być przeznaczona do podlewania trawników. Woda nie jest ozonowana i chlorowana.

Rolnicy, działkowcy czy właściciele ogródków działkowych lub przydomowych mogą zgłaszać się po wodę prosto z basenu w najbliższy poniedziałek, 4 maja od godz. 9:00 na tył pływalni Akwen przy ul. Piłsudskiego w Koziegłowach.

Chętni powinni zabrać ze sobą odpowiednie pojemniki na wodę takie jak beczki czy kontenery. Akcja potrwa do ostatniej kropli. Organizatorzy proszą o przestrzeganie zaleceń sanitarnych podczas akcji – posiadaniu maseczek i rękawiczek oraz zachowaniu odstępu pomiędzy przybyłymi osobami.

Skomentuj wiadomość

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®