Nowe autobusy na ulicach Piły

Sześć Solarisów Urbino 12 z silnikiem diesla już w przyszłym tygodniu wyjedzie na ulice.

Fot. JZ

Nowe autobusy na ulicach Piły. Flotę Miejskiego Zakładu Komunikacji zasiliło sześć Solarisów Urbino 12 z silnikiem Diesla.

Planujemy je wprowadzić na linię z początkiem tygodnia. W chwili obecnej autobusy są doposażane w biletomaty, urządzenia wizyjne jeśli chodzi o monitoring, urządzenia związane z informacją pasażerską. Te wszystkie elementy są integralne z tymi pojazdami, które są w ruchu i musimy systematycznie je doposażaćinformuje Tadeusz Majewski, dyrektor Miejskiego Zakładu Komunikacji w Pile.

Wymiana taboru sprawi, że z ulic Piły znikną stare nawet osiemnastoletnie Mercedesy.

Będziemy wycofywać najstarsze pojazdy, niektóre z nich są już pełnoletnie a nawet starsze. Planujemy wycofać najstarsze pojazdy używane, akurat w tym momencie będą to głównie pojazdy Mercedesa – zaznacza Tadeusz Majewski, dyrektor pilskiego MZK.

Zakup autobusów został zrealizowany w ramach projektu „Rozwój miejskiego zbiorowego transportu niskoemisyjnego wraz z systemem zarządzania komunikacją miejską w Pile”. W ramach tego projektu powstanie też centrum przesiadkowe przy ul. 1 Maja wraz z wiatą rowerową i inteligentną wiatą autobusową.

Skomentuj wiadomość

Szukamy dziennikarza - reportera
Szukamy dziennikarza - reportera