Pobiedziska: raport o stanie gminy

Burmistrzowie i wójtowie zgodnie z przepisami musieli do końca maja przedstawić radzie gminy raport o stanie samorządu, w którym zawarte są informacje z działalności i realizowanych prac, realizacji programów, strategii, uchwał i budżetu obywatelskiego.

Fot. Urząd Miasta i Gminy Pobiedziska

Gmina Pobiedziska jest największą pod względem obszaru w powiecie poznańskim. Na powierzchni 189 km kw. mieszka nieco ponad 19 tysięcy osób. W gminie Pobiedziska jest ponad półtora tysiąca firm i 860 gospodarstw rolnych.

Dochody gminy w ubiegłym roku wyniosły ponad 104 i pół miliona złotych, zaś wydatki zrealizowano na kwotę 94 mln 328 tys. zł.

W ubiegłym roku w gminie Pobiedziska na inwestycje przeznaczono 4 mln 843 tys. zł. Środki te przeznaczono m.in. na przebudowę drogi na odcinku Góra – Promno, budowę ulicy Malwowej i Słonecznikowej w Pobiedziskach oraz projekt i budowę ulicy Osiedlowej w Jerzykowie.

Pobiedziski samorząd uruchomił również obligacje komunalne, a także zaciągnął kredyt bankowy na kwotę 8 mln zł. Łączne zadłużenie gminy na dzień 31 grudnia 2019 r. wyniosło 33 mln 808 tys i 606 zł.

Raport o stanie gminy trafi teraz pod obrady rady miejskiej. Głos w debacie zaplanowanej na 25 czerwca będą mogli zabrać również sami mieszkańcy, jednak zgodnie z przepisami przewodniczący rady gminy musi w przededniu sesji uzyskać pisemne zgłoszenie poparte podpisami co najmniej 20 osób. W debacie będzie mogło zabrać głos maksymalnie 15 mieszkańców Pobiedzisk.

Skomentuj wiadomość

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®