Nowe drogi w gminie Czerwonak

Nowe inwestycje w gminie Czerwonak. Zakończył się kolejny etap budowy ulicy Rolnej w Kicinie. Z kolei do końca listopada powstanie chodnik i droga rowerowa na odcinku od ulicy Rolnej w Kicinie do ulicy Trakt w Klinach. Z kolei za kilka dni ruszy budowa ulicy Topolowej i Lipowej w Koziegłowach.

Fot. B. Wicher/Urząd Gminy Czerwonak

Jak mówi wójt, Marcin Wojtkowiak na budowę ulicy Rolnej w Kicinie gmina pozyskała 76 i pół tysiąca złotych dotacji ze środków wielkopolskiego Urzędu Marszałkowskiego.

Z kolei do końca listopada powstanie chodnik i droga rowerowa na odcinku od ulicy Rolnej w Kicinie do ulicy Trakt w Klinach.

W ramach wartej ponad 2,6 mln zł inwestycji realizowanej przez Zarząd Dróg Powiatowych powstaną również zatoki autobusowe oraz przejścia dla pieszych z azylami. Ścieżka i chodnik zostaną odseparowane od jezdni rowem odwadniającym.

To nie jedyne inwestycje w gminie Czerwonak. Za kilka dni ruszy budowa ulicy Topolowej i Lipowej w Koziegłowach. Inwestycja ta, której koszt wyniesie półtora miliona złotych została dofinansowana ze środków rządu w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Gmina podpisała również umowę z wykonawcą na budowę ulicy Jonschera w Kicinie.
W ramach zadania, które będzie kosztować 1 879 440 zł powstanie nowa nawierzchnia ulicy z kostki brukowej, chodnik i rozbudowane zostanie oświetlenie o nowe latanie z oprawami typu LED.

Skomentuj wiadomość

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®