Szkolny budżet obywatelski

Dzięki budżetom obywatelskim w wielu gminach powstały nowe place zabaw, drogi czy zorganizowano wydarzenia integrujące mieszkańców. Teraz decydować będą młodzi ludzie. Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski wraz z fundacja na rzecz wsparcia innowacji w JST organizują projekt Szkolnych Budżetów Obywatelskich.

Fot. Pixabay

Jak zaznacza organizator, Tomasz Telesiński celem konkursu jest zaangażowanie uczniów do podejmowania społecznych działań, rozwój kreatywności oraz wykorzystanie i upowszechnienie nowoczesnych technologii w realizacji procesów partycypacji społecznej.

Projekt mają realizować przede wszystkim szkoły na zasadach podobnych do budżetów obywatelskich realizowanych przez samorządy. Placówki, które zgłoszą najciekawsze projekty mają szansę na nagrodę w wysokości 5 tysięcy złotych.

Szkoły mogą zgłaszać się do projektu do 15 stycznia, a samo głosowanie w Szkolnych Budżetach Obywatelskich miałoby się odbyć do końca kwietnia. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Wielkopolski.

Skomentuj wiadomość

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®