Od ponad pół wieku integrują mieszkańców wsi

Organizują zajęcia, w trakcie których pokazują dzieciom, jak zrobić coś z niczego. Ze starych gazet tworzą ozdoby, a z nieużywanych firan szyją woreczki na zakupy i do przechowywania warzyw i owoców. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Biskupicach, jednego z największych sołectw w gminie Pobiedziska obchodzą jubileusz 55-lecia istnienia.

Fot. Koło Gospodyń Wiejskich w Biskupicach

Koło Gospodyń Wiejskich w Biskupicach w miniony weekend zorganizowało pierwszy w Polsce festyn internetowy, podczas którego można było się dowiedzieć jak zrobić domowe, ekologiczne mydło i zobaczyć jak przygotować ozdoby świąteczne.

Karolina Lewandowska z Koła Gospodyń Wiejskich w Biskupicach ubolewa, że w szeregach organizacji brakuje panów, którzy są mile widziani:

Panie należące do Koła Gospodyń Wiejskich w Biskupicach organizują zajęcia w trakcie, których pokazują dzieciom, jak zrobić coś z niczego. Ze starych gazet tworzą ozdoby, a z nieużywanych firan szyją woreczki na zakupy i do przechowywania warzyw i owoców. W kole tym działają panie z Biskupic, Jerzykowa i Pobiedzisk, a jedną z członkiń jest poseł Bożena Szydłowska z sąsiedniego Swarzędza.

Skomentuj wiadomość

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®