Zabezpieczono prawie pół tysiąca nielegalnych automatów do gier

Od początku roku funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej zabezpieczyli w Wielkopolsce już 476 nielegalnych automatów do gier hazardowych. W ostatnich dniach zabezpieczono kolejne automaty.

Fot. Krajowa Administracja Skarbowa/materiały prasowe

Krajowa Administracja Skarbowa walczy z nielegalnym hazardem. Wielkopolscy funkcjonariusze KAS kontrolowali punkty z nielegalnymi automatami hazardowymi. Jak wyjaśnia Małgorzata Spychała-Szuszczyńska, rzecznik wielkopolskiej Izby Administracji Skarbowej w ostatnich dniach zabezpieczono kolejne automaty.

Przeprowadzone przez funkcjonariuszy KAS eksperymenty gier oraz zeznania graczy przesłuchanych w charakterze świadków potwierdziły, że w kontrolowanych punktach prowadzone były nielegalne gry hazardowe.

Uzależnienie od hazardu jest chorobą, której skutki dotykają nie tylko gracza, ale i jego najbliższe otoczenie. Zwalczanie nielegalnego hazardu ma, obok ekonomicznego, również kontekst społeczny. Dlatego też, oprócz eliminacji z rynku nielegalnych automatów do gier, dlatego funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej realizują działania edukacyjne w ramach profilaktyki antyhazardowej.

Skomentuj wiadomość

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®