Piła: Dzień Strażaka

Tegoroczne uroczystości z okazji Dnia Strażaka w Pile przebiegały w ograniczonej formie. W apelu przed budynkiem Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, ze względu na trwającą pandemię koronawirusa, uczestniczyli wyłącznie strażacy.

Fot. KP PSP w Pile

Komendant Powiatowy PSP w Pile, bryg. Rafał Mrowiński, złożył wszystkim życzenia, podziękował za poświęcenie w służbie i wręczył awanse oraz nagrody. Na wyższe stopnie awansowano 25 osób.

49 strażaków otrzymało z kolei wyższe stanowiska służbowe, a za wzorowe wykonywanie obowiązków nagrodami Komendanta Głównego oraz Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego nagrodzono 5 osób.

W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pile służy obecnie 104 funkcjonariuszy oraz 4 osoby cywilne. W dwóch Jednostkach Ratowniczo-Gaśniczych oraz na Stanowisku Kierowania codziennie służbę pełni 19 strażaków.

Na terenie powiatu pilskiego funkcjonują też 53 jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej, które zrzeszają ponad 2000 członków. Spośród nich blisko 500 posiada kwalifikacje uprawniające do bezpośredniego udziału w działaniach ratowniczo-gaśniczych.

32 jednostki OSP z powiatu pilskiego włączone są do podziału bojowego. Na ich wyposażeniu jest 50 samochodów ratowniczo-gaśniczych.

Skomentuj wiadomość

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®