Trzcianka: biblioteka i muzeum wkrótce otwarte

Powoli otwierają się trzcianeckie ośrodki kultury. Zarówno muzeum jak i biblioteka planują ponownie otwarcie, ale w obu placówkach będą obowiązywać dodatkowe zasady zachowania bezpieczeństwa.

Fot. Urząd Miejski w Trzciance

Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury zostaną częściowo otwarte 11 maja. Czytelnicy proszeni są o wcześniejszą rezerwację książek. Każdą osobę będzie obsługiwać dwóch pracowników z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Jeden bibliotekarz przyjmie książkę od czytelnika, a drugi ją wypożyczy. W bibliotece może przebywać tylko jedna osoba.

Nie będą czynne pomieszczenia: Czytelni dla Dorosłych, Oddziału dla Dzieci i Młodzieży oraz Filii bibliotecznych – informuje Urząd Miejski w Trzciance.

Natomiast Muzeum Ziemi Nadnoteckiej w Trzciance otwiera się dla mieszkańców już od 11 maja. Godziny otwarcia i dni pozostają bez zmian. Jednak do odwołania zawieszone zostaje: zwiedzanie w grupach zorganizowanych, działalność uniwersytetu muzealnego, spotkania koła kolekcjonerów, zajęcia dla dzieci, wykłady oraz wystawy i inne imprezy kulturalne.

Skomentuj wiadomość

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®