Pobiedziska przekazały maseczki dla seniorów i chorych na rakach

Od czwartku, 16 kwietnia obowiązkowe jest zasłanianie ust i nosa. Przebywając w miejscu publicznym powinniśmy mieć założoną maseczkę, chustę bądź szalik. Gmina Pobiedziska postanowiła rozdać certyfikowane maseczki swoim seniorom, a także osobom z chorobami nowotworowymi.


Fot. Janusz Ludwiczak

– Postanowiliśmy zakupić maseczki dla grupy największego ryzyka zdaniem lekarzy, czyli osób, które ukończyły 60 lat. Każdy senior z terenu naszej gminy otrzyma maseczkę z certyfikatem – wyjaśnia Ireneusz Antkowiak, burmistrz miasta i gminy Pobiedziska.

Co ciekawe maseczki otrzymają również osoby z chorobami nowotworowymi.

– Podjęliśmy decyzję, że wyjdziemy na przeciw ludziom, którzy są w trakcie choroby nowotworowej i chemioterapii. Uznaliśmy, że są to osoby o osłabionej odporności. Leczenie musi być kontynuowane. Te osoby muszą pojechać do szpitala i dlatego lepiej, by mieli maseczki certyfikowane, które podniosą ochronę osobistą – dodaje Ireneusz Antkowiak, burmistrz Pobiedzisk.

Maseczki dostarczane są przez wolontariuszy, strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej oraz sołtysów gminy Pobiedziska. W sumie samorząd rozda blisko 4,5 tysiąca maseczek.

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®