Pobiedziska: Zamiast półmaratonu będzie Piątka i Dziesiątka Jagiełły

5 lipca w Pobiedziskach miał odbyć się półmaraton. Jednak ze względu na epidemię koronawirusa nie odbędzie się. Biegacze mogą jednak wziąć udział Piątce i Dziesiątce Jagiełły, których trasa prowadzić będzie po ścieżkach leśnych nad Jeziorem Brzostek

Fot. mat. org.

– Z uwagi na sytuację związaną z koronawirusem organizacja półmaratonu nie jest możliwa. Zdecydowaliśmy się zorganizować Piątkę i Dziesiątkę Jagiełły. Jest to bieg całkowicie organizowany w terenie, jego regulamin jest dostosowany do aktualnych zasad sanitarnych – tłumaczy Jakub Waligóra, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pobiedziskach.

Dlatego w biegu na dystans 5 km będzie mogło wziąć udział maksymalnie 100 uczestników, zaś w dłuższym na 10 km, w którym do pokonania będą dwa okrążenia wokół Jeziora Brzostek weźmie udział do 150 osób. Organizatorzy przygotowali również bieg Nordic Walking.

Więcej szczegółów oraz zapisy na stronie internetowej www.zapisy.maratonczykpomiarczasu.pl oraz facebookowym profilu pobiedziskiego OSiR-u. Warto się spieszyć, gdyż już na liście startowej zarejestrowano ponad 200 osób.

Skomentuj wiadomość

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®