W Pile można zobaczyć sztukę na słupach

„Sztuka na Słupy’ – to akcja promująca lokalnych artystów. Twórczość można zobaczyć na czternastu słupach ogłoszeniowych w Pile.

Fot. JZ

„Sztuka na Słupy’ – to akcja promująca lokalnych artystów. W sytuacji gdy nie może zaistnieć w galeriach prezentowana jest w otwartej przestrzeni. Tak by była dostępna dla każdego, nawet przypadkowego odbiorcy.

Wiemy dobrze, że galerie, muzea, miejsca takie jak Regionalne Centrum Kultury są zamknięte. My chcemy działać, pokazywać sztukę naszych artystów stąd zrodził się pomysł, żeby wykorzystać czternaście słupów ogłoszeniowych, które znajdują się w przestrzeni miejskiej naszego miasta i tam umieścić ich dzieła w postaci plakatów, czyli tak naprawdę galeria wyszła do miasta i do ludzi – oznajmia Mirosław Nalepa wicedyrektor pilskiego RCK-u.

Na słupach w Pile można zobaczyć twórczość znanego malarza Tomasza Perlicjana. Seria plakatów prezentowana jest pod nazwą „W epidemicznym nastroju”, która ma nawiązywać do rzeczywistości.

„W epidemicznym nastroju”, bo jak wszyscy siedzieliśmy w domu to różne do głowy przychodziły komentarze ludziom. Ja jestem malarzem, więc moim komentarzem jest malarstwo. Przemyślałem sobie niektóre z moich prac i zobaczyłem je po raz kolejny na nowo.

Sztukę można podziwiać na świeżym powietrzu, ale też nabyć i wesprzeć lokalnych artystów. Plakaty dostępne są w kasie Regionalnego Centrum Kultury w Pile.

Skomentuj wiadomość

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®