Pomimo pandemii produkcja autobusów trwa

Jeden z największych producentów autobusów podpisał właśnie wartą 16 milionów euro umowę z rumuńskim miastem Krajowa na wyprodukowanie 16 autobusów elektrycznych. Solaris zawarł również umowę na dostawę 50 autobusów elektrycznych dla Krakowa, a także wyprodukuje 37 elektryków dla poznańskiego MPK. Pomimo pandemii produkcja autobusów trwa.

Fot. materiały prasowe

– Przy wdrożeniu bardzo wielu środków prewencyjnych udaje nam się utrzymywać ciągłość produkcji i obsługi serwisowej. Robimy wszystko aby dostarczyć nasze produkty na czas. Oczywiście to nie jest łatwe, wiele naszych produktów musimy transportować za granicę, co w obecnej sytuacji generuje dodatkowe wyzwania – powiedział Mateusz Figaszewski, rzecznik Solarisa.

W ubiegłym roku Solaris sprzedał rekordową liczbę 1487 pojazdów i liczy, że w tym roku będzie podobnie.

– W tym roku planujemy poprawić ten wynik, choć sytuacja epidemiczna oczywiście nie ułatwia realizacji tych planów. Z pewnością skutki epidemii koronawirusa będą także odczuwalne dla naszej firmy. Zbyt wcześnie jednak aby szacować konkretne efekty już w tym momencie – zaznacza Mateusz Figaszewski.

Zdaniem rzecznika Solarisa, skutki epidemii koronawirusa będą odczuwalne dla jednego z największych przedsiębiorstw w Wielkopolsce, ale jak przyznał nam zwolnienia takie jak mają miejsce w Volskwagenie nie są brane przez firmę pod uwagę.

Skomentuj wiadomość

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®