Swarzędzkie autobusy będą jeździć tak jak w wakacje. Liczba pasażerów spadła o 80%

Od 1 czerwca swarzędzkie autobusy w dni robocze nie będą już kursować tak jak w soboty. Jednak w związku z ciągle obowiązującym stanem pandemii w poniedziałek wprowadzony zostanie już wakacyjny rozkład jazdy. W kwietniu liczba pasażerów Swarzędzkiej Komunikacji Autobusowej spadła aż o 80%.

Fot. Janusz Ludwiczak

– Od 1 czerwca na okres trzech miesięcy wprowadzimy letni rozkład jazdy w związku z tym, że szkoły średnie i uczelnie nie rozpoczną już zajęć w tym czasie. Nie ma sensu przywracania rozkładu zasadniczego, zimowego. Letni rozkład różni się częstotliwością na głównych liniach łączących Swarzędz z Poznaniem. Przywrócimy wszystkie kursy wewnątrz gminne – wyjaśnia Mariusz Szrajbrowski, kierownik Wydziału Transportu Urzędu Miasta i Gminy Swarzędz.

Na swoją trasę powrócą autobusy linii nr 406 i 497, przestanie kursować tymczasowa linia A6, a także nie będą już realizowane kursy szkolne na liniach 484, 499 i 492.

Obecnie w związku ze stanem epidemii koronawirusa znacznie spadła liczba pasażerów.

Zdecydowanie odnotowujemy spadek liczby pasażerów. Liczba sprzedanych biletów w kwietniu spadła o 80% w porównaniu do tego samego miesiąca w ubiegłym roku. W marcu mieliśmy o połowę mniejsze wpływy w porównaniu do marca 2019. Widzimy, że autobusy nie są wypełnione, ale jesteśmy w stanie spełniać normy dotyczące liczby pasażerówpowiedział Mariusz Szrajbrowski ze swarzędzkiego ratusza.

Do tej pory nie tylko w swarzędzkich autobusach zajęte mogło być co drugie miejsce. Od połowy maja komunikacją publiczną może podróżować niemalże dwukrotnie więcej pasażerów, jednak wciąż obowiązują limity przewożonych osób. W pojazdach zajętych może być 30% miejsc siedzących i stojących. Pasażerowie muszą nadal zachować odstęp oraz zasłonić usta i nos.

► CZYTAJ TAKŻE: O 20% podrożeją bilety za przejazd autobusami swarzędzkiej komunikacji

Skomentuj wiadomość

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®