Porady ZUS

W najbliższy poniedziałek seniorzy będą mogli uzyskać porady od ekspertów Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w zakresie emerytur i rent.

Fot. Shutterstock

– Podczas dyżuru osoby starsze będą mogły zasięgnąć informacji na temat zasad przyznania i przeliczenia świadczeń. Dowiedzą się, jakie należy przedłożyć dokumenty, komu przysługuje prawo do przeliczenia i podwyższenia świadczenia, jakie przysługują dodatki do świadczeń i kto może się o nie ubiegać – wyjaśnia Marlena Nowicka, rzecznik prasowy ZUS w Wielkopolsce.

Z porad eksperta ZUS będzie można skorzystać w najbliższy poniedziałek, 12 października w godzinach od 9:00 do 13:00 pod numerem telefonu 61 841 68 44.

To nie jedyne dyżury telefoniczne, które organizuje ZUS.

– Twoje zdrowie nie pozwala Ci na dalszą pracę, dowiedz się, czy przysługuje Ci świadczenie rehabilitacyjne, albo renta z tytułu niezdolności do pracy. A może czas już na zasłużoną emeryturę? Masz pytania – zadzwoń do ZUS! Pracownicy II Oddział ZUS w Poznaniu zapraszają na październikowe dyżury telefoniczne. 14 października dowiemy się wszystkiego na temat emerytury, 21 października eksperci wyjaśnią, kto i kiedy ma prawo do renty z tytułu niezdolności do pracy, a 28 października podpowiedzą, jak starać się o świadczenie rehabilitacyjne z ZUS – dodaje Marlena Nowicka z ZUS.

Z tych porad eksperta ZUS będzie można skorzystać w środy 14, 21 i 28 października w godz. od 10:00 do 12:00 pod numerem telefonu 61 87 45 483.

Skomentuj wiadomość

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®