Potrącił rowerzystę – nie miał prawa jazdy i jechał samochodem w złym stanie technicznym

Nie dość że potrącił rowerzystę jadącego zgodnie z przepisami, to jeszcze nie miał prawa jazdy i prowadził pojazd w złym stanie technicznym, bez ubezpieczenia. W ubiegłym tygodniu na drodze wojewódzkiej nr 196 w Miękowie w gminie Czerwonak kierowca potrącił rowerzystę.

Fot. Straż Gminna Czerwonak

– Kierujący osobowym audi a6 nie zachował należytej ostrożności i doprowadził do potrącenia rowerzysty. Na szczęście w wyniku tego zdarzenia mężczyzna, który jechał na rowerze odniósł tylko ogólne potłuczenia i po przebadaniu został wypisany ze szpitala do domu – powiedział podkomisarz Maciej Święcichowski z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Kierowca, który potrącił rowerzystę otrzymał już cztery mandaty i musi zapłacić 2 tysiące złotych, ale to nie wszystko.

– Na kierującego policjanci nałożyli cztery mandaty karne, każdy w wysokości 500 złotych – za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym, za brak badań technicznych pojazdu, za zły stan techniczny pojazdu, a także za brak uprawnień w ogóle do kierowania pojazdami. Dodatkowo po sprawdzeniu okazało się, że samochód nie ma ważnego ubezpieczenia OC, w związku z czym ten mężczyzna będzie musiał liczyć się z konsekwencjami – podkom. Maciej Święcichowski z wielkopolskiej policji.

Z ustaleń policji wynika, że rowerzysta zamierzał skręcił w lewo, co zasygnalizował wyciągniętą ręką. Gdy zbliżał się do osi jezdni w tym momencie uderzył w niego kierowca, którzy wyprzedzał na ciągłej linii.

Skomentuj wiadomość

Szukamy dziennikarza - reportera
Szukamy dziennikarza - reportera