Potwierdzono datę otwarcia odkrytego basenu w Czarnkowie

Znamy datę otwarcia odkrytego basenu w Czarnkowie. Ośrodek Sportu i Rekreacji poinformował, że z kompleksu basenowego będzie można korzystać już od 26 czerwca.

Fot. Ośrodek Sportu i Rekreacji

Otwarcie sezonu, zwykle rozpoczyna się już w maju. W tym roku z powodu koronawirusa Ośrodek Sportu i Rekreacji przesunął termin otwarcia kompleksu basenowego. Trzeba się jednak liczyć z tym, że będą obowiązywać nowe zasady korzystania z basenu.

-Ponieważ jest to obiekt odkryty i nie do końca możemy mieć kontrolę, więc zrobiliśmy w ten sposób, że wykorzystamy połowę pojemności naszego kompleksu. Zakładam, że kompleks ma pojemność około 1 tys. osób, zrobiliśmy połowę z tego i przypada na osobę około 16 m2. Czyli wpuszczamy 500 osób. Nie dotyczy to lustra wody, ponieważ w basenie w samej niecce dużej, będzie mogło przebywać jednocześnie 100 osób i każda z tych osób ma do dyspozycji 10 m2 – informuje Krzysztof Cimoszko, dyrektor OSiR-u w Czarnkowie

Nieco wcześniej otworzą się też między innymi orliki czy siłownia zewnętrzna.

-Obiekty typu Marina, czyli nasza przystań rzeczna, orlik, skatepark, siłownia zewnętrzna przy basenie – wszystko otwiera się 20 czerwca. Wszędzie są czytelne tablice informujące o zasadach postępowania i zachowania się na tych obiektach i oczywiście wszędzie są dozowniki o dużej pojemności.

Ze względów bezpieczeństwa ze wszystkich obiektów będzie można korzystać w nowym reżimie sanitarnym. Szczegółowy regulamin na stronie internetowej czarnkowskiego OSiR-u.

Skomentuj wiadomość

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®