Powstał punkt recepcyjny dla uchodźców z Ukrainy

Na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich ruszył punkt recepcyjny, w którym pomoc znajdą uchodźcy z Ukrainy. Na MTP działa też centralny magazyn pomocy, skąd dary będą transportowane będą do Ukrainy i obywateli tego kraju znajdujących się w Wielkopolsce oraz w ośrodkach przygranicznych.

Fot. Urząd Miasta Poznania

Wojewoda wielkopolski, Michał Zieliński deklaruje, że Wielkopolska przyjmie każdego, kto będzie potrzebował pomocy. Od soboty na dworcu Poznań Główny działa punkt informacyjny dla uchodźców z Ukrainy.

Kilka metrów dalej, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich uruchomiony został punkt recepcyjny, w którym odpowiednie służby zapewnią osobom uciekającym przed wojną ciepły posiłek, napoje, podstawową opiekę medyczną oraz miejsce na wypoczynek.

Ponadto w pawilonie 4 MTP uruchomiony zostanie magazyn zbiorczy, w którym będą zbierane dary dla potrzebujących. Mówi ks. Marcin Janecki, dyrektor Caritas Archidiecezji Poznańskiej:

Uruchomiona została specjalna infolinia dla uchodźców z Ukrainy  pod numerem 61 850 87 77. Pytania można kierować również pocztą elektroniczną na adres e-mail: cudzoziemcy@poznan.uw.gov.pl. Informacje dla ukraińskich obywateli znajdują się także na stronie migrant.poznan.uw.gov.pl/uk.

Skomentuj wiadomość

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®