Swarzędzanie ruszyli z pomocą. Dotarł już pierwszy transport

Tylko w gminie Swarzędz mieszka ponad 3 tysiące obywateli Ukrainy. Również do Wielkopolski przybywają osoby uciekające przed wojną. Zbiórki darów organizują strażacy z jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej w Kobylnicy i Swarzędzu. Pierwsze dary zostały już dostarczone dla Ukraińców.

Fot. Urząd Miasta i Gminy Swarzędz

Co jest potrzebne i co można przynosić o tym komendant jednostek OSP w Swarzędzu, Sławomir Kaźmierczak:

Dary przyjmują druhowie OSP w remizie przy ul. Poznańskiej 4 w Kobylnicy oraz przy ul. Dworcowej 24 tuż obok swarzędzkiego dworca codziennie w godz. od 9 do 18.

Pierwsze dary zostały już dostarczone. W niedzielę na granicę z Ukrainą wyruszył ze Swarzędza i szczęśliwie dotarł do Korczowej transport.
– „Zadanie wykonane! Zmęczeni, ale szczęśliwi wypakowaliśmy i przekazaliśmy wszystkie artykuły zebrane w Swarzędzu. Teraz zabieramy kilka rodzin – są to matki z dziećmi – które zawieziemy do konkretnych miejsc (wszystkie mają już zapewnione noclegi). Dziękujemy za słowa wsparcia i Waszą pomoc!” – zaznacza Marian Szkudlarek, burmistrza miasta i gminy Swarzędz.

Podobne zbiórki odbywają się również w innych gminach. I tak w remizach OSP w Kostrzynie, Brzeźnie i Gułtowach dary dla uchodźców można przynosić do piątku włącznie w godz. od 16:00 do 19:00.

Koce, śpiwory, ręczniki, materace, mydła, płyny do kąpieli, leki i żywność z długim terminem przydatności do spożycia można przynosić do remizy OSP w Bodaszewie w gminie Murowana Goślina.

Skomentuj wiadomość

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®