Rozpoczęła się Świąteczna Zbiórka Żywności!

Do końca tygodnia w kilkuset sklepach spożywczych i marketach w północnej Wielkopolsce prowadzona będzie Świąteczna Zbiórka Żywności.

W tym roku pandemia pokrzyżowała plany, dlatego zbiórka potrwa dłużej niż dotychczas, a w sklepach nie spotkamy wolontariuszy.

Do naszej akcji zgłosiło się ponad 200 sklepów. Jesteśmy rekordzistami w skali kraju. Zbiórka polegać będzie na tym, że będą wystawione kartony, w sklepach będzie informacja w radiowęźle, która będzie przypominać klientom, że można złożyć dary, wkładając je do specjalnego kosza. Apelujemy przede wszystkim o te produkty trwałe – informuje Mieczysław Augustyn, prezes Pilskiego Banku Żywności.

Zbiórka prowadzona będzie między innymi: w Pile, Złotowie, Chodzieży, Rogoźnie, Wieleniu, Krajence i Wronkach. Żeby pomóc wystarczyć do swoich zakupów dołączyć produkt z długim terminem ważności i wrzucić do specjalnego kosza na żywność. Akcja potrwa do 29 listopada. Później zebrana żywność trafi do potrzebujących jeszcze przed świętami. Przypomnijmy, w zeszłym roku udało się zebrać ponad 20 ton produktów spożywczych.

Skomentuj wiadomość

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®