Ruszyła modernizacja sieci średniego i niskiego napięcia

Mniej awarii, większe bezpieczeństwo i pewność dostaw energii elektrycznej, bez spadków napięć i ograniczeń dla odbiorców. Enea Operator rozpoczął program modernizacji sieci średniego i niskiego napięcia na terenie Poznania i w gminach położonych w pobliżu stolicy Wielkopolski.

Fot. Enea Operator/materiały prasowe

Jak zaznacza Danuta Tabaka, rzecznika Enea Operator użytkowane do tej pory sieci energetyczne w dużej części są już wyeksploatowane i nie spełniają współczesnych standardów.

Realizacja programu modernizacji sieci średniego i niskiego napięcia przyczyni się do zmniejszenia liczby awarii spowodowanych przeciążeniem lub wyeksploatowaniem urządzeń energetycznych. A taka miała miejsce chociażby w wigilijny wieczór na terenie gminy Kostrzyn, Kleszczewo, Nekla i Środa Wlkp.

Prowadzone przez Enea Operator prace w niektórych przypadkach mogą powodować  konieczność wstrzymania dostaw energii elektrycznej.

Informacji o aktualnych planowanych przerwach znajdują się na stronie internetowej Enei Operator, można ich też odsłuchać pod numerem bezpłatnej infolinii 991.

Enea Operator przewiduje, że kompleksowa modernizacja sieci energetycznych w aglomeracji poznańskiej zakończona zostanie w 2030 roku.

Skomentuj wiadomość

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®