Są miejsca w nowych punktach opieki dla dzieci do lat 3

Na osoby bezrobotne z obszaru Metropolii Poznań, które chcą wrócić na rynek pracy, czekają szkolenia i miejsca w punktach opieki dla ich dzieci. Wszystko w ramach projektu „Wracamy na rynek pracy”, który daje uczestnikom kompleksowe wsparcie, w tym możliwość zdobycia nowych zawodowych umiejętności.

Fot. Stowarzyszenie Metropolia Poznań

Projekt „Wracamy na rynek pracy” wchodzi w kolejną fazę. Powstały już pierwsze punkty opieki dla dzieci do lat 3 (w Kórniku, Luboniu, Mosinie i Swarzędzu). Kolejne będą wkrótce gotowe na przyjęcie dzieci w Poznaniu:

Jak wyjaśnia Adam Górczewski ze Stowarzyszenia Metropolia Poznań uczestnicy projektu otrzymają między innymi wsparcie psychologa i doradcy zawodowego:

Z punktów opieki mogą skorzystać mieszkańcy całego powiatu poznańskiego, a więc gmin m.in. Tarnowo Podgórne, Suchy Las, Rokietnica, Murowana Goślina, Czerwonak, Pobiedziska, Swarzędz czy Kostrzyn, ale również z gmin: Szamotuły, Oborniki, Skoki i Śrem, które również tworzą Metropolię Poznań.

Regulamin projektu i inne przydatne informacje są dostępne na stronie internetowej: www.projekt-opiekunki.pl, a więcej szczegółów można uzyskać również pod numerem telefonu 786 102 024 lub mailowo pod adresem: biuro@metropoliapoznan.pl.

Skomentuj wiadomość

Szukamy dziennikarza - reportera
Szukamy dziennikarza - reportera