Spowodował kolizję, uciekł i … zgłosił kradzież samochodu

Policjanci zatrzymali 50-letniego mieszkańca gminy Ujście. Mężczyzna odpowie za złożenie fałszywego zawiadomienia o przestępstwie oraz składanie fałszywych zeznań. Odpowie także za spowodowanie kolizji drogowej i jazdę bez uprawnień.

Fot. KPP w Pile

Do zdarzenia doszło w Pile na al. Poznańskiej. Mieszkaniec gminy Ujście kierujący fordem doprowadził do kolizji z rowerzystą. W momencie kiedy pokrzywdzony rowerzysta zaczął dzwonić po Policję, sprawca odjechał z miejsca kolizji.

Przybyli na miejsce policjanci szybko ustalili właściciela pojazdu. W tym samym czasie sprawca porzucił swój samochód kilka ulic dalej, a kilka godzin później pojawił się w Komendzie Powiatowej w Pile żeby … złożyć zawiadomienie o kradzieży swojego pojazdu.

Mężczyzna twierdził, że nie ma pojęcia o żadnej kolizji z udziałem jego samochodu, złożył fałszywe zeznania oraz zawiadomienie o przestępstwie. W tym samym czasie policjanci dotarli ponownie do rowerzysty i potwierdzili, że obecny w komendzie mężczyzna jest sprawcą kolizji. 50-letni mieszkaniec gminy Ujście został zatrzymany – informuje st. sierż. Wojciech Zeszot, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pile.

Mężczyzna w końcu przyznał się do spowodowania kolizji oraz nieprawdziwego zgłoszenia kradzieży.

Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo mieszkaniec gminy Ujście odpowie za spowodowanie kolizji i prowadzenie pojazdu bez uprawnień. Zgodnie z nowymi przepisami Sąd może orzec wobec niego zakaz prowadzenia pojazdów oraz grzywnę w wysokości nawet 30 tysięcy złotych.

Skomentuj wiadomość

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®