Swarzędz: Koronawirus w szkole

Koronawirus w Zespole Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich na os. Mielżyńskiego w Swarzędzu. Zakażony jest pracownik administracyjny, na kwarantannie przebywa 5 osób. Szkoła działa normalnie.

Fot. Pixabay

– Zakażony jest pracownik administracyjny, pięć osób jest na kwarantannie. Szkoła funkcjonuje normalnie – wyjaśnia Cyryla Staszewska, rzeczniczka poznańskiego sanepidu.

Osoba zakażona nie miała styczności z uczniami. Szkoła funkcjonuje normalnie. Tymczasem z powodu wykrycia koronawirusa u nauczycielki zamknięta jest jedna ze szkół podstawowych w Ostrowie Wielkopolskim. Na kwarantannie przebywa ponad 200 osób, w tym uczniowie, którzy mieli kontakt z nauczycielką. Podoba sytuacja miała miejsce w Zespole Szkół nr 5 w Jarocinie, kwarantanną objęto 350 osób.

W piątek w Wielkopolsce odnotowano 79 nowe przypadki zakażenia Covid-19, z czego najwięcej bo aż 40 z powiatu gostyńskiego. W szpitalu zakaźnym w Poznaniu zmarły 4 osoby: 67-letnia kobieta z powiatu ostrowskiego, 55-letni mężczyzna z powiatu jarocińskiego oraz 93-letnia kobieta i 84-letnia kobieta z Poznania. Natomiast w szpitalu w Gostyniu zmarła 91-letnia kobieta z powiatu gostyńskiego.

Od początku pandemii w Wielkopolsce odnotowano do tej pory 6173 przypadków zakażeń koronawirusem, z czego 992 to przypadki aktywne. 236 osób zmarło, a 4945 wyzdrowiało.

Skomentuj wiadomość

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®