Swarzędz: Mieszkańcy sami mogą zdecydować na jakie inwestycje przeznaczyć 1,5 mln zł

Mieszkańcy miasta i gminy Swarzędz mogą sami zdecydować na co zostanie wydana kwota półtora miliona złotych. Ruszyła szósta edycja Budżetu Obywatelskiego.

Fot. Urząd Miasta i Gminy Swarzędz

– Budżet obywatelski podzielony został na trzy części – na projekt główny, na który zostanie przeznaczony 1 mln zł, natomiast na projekty lokalne po 300 tys. zł, a na pozostałe projekty dodatkowe 200 tys. zł – objaśnia Izabela Paprzycka, kierownik Wydziału Promocji Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu.

Mieszkańcy mają czas do końca maja na zgłaszanie swoich projektów. Następnie zebrane wnioski zostaną przeanalizowane przez urzędników, a 10 lipca ruszy głosowanie.

– Każdy mieszkaniec gminy Swarzędz może złożyć maksymalnie jedną propozycję projektu do zrealizowania głównego, lokalnego albo dodatkowego. Każda propozycja musi być poparta przez 20 mieszkańców gminy. Zachęcamy wszystkich mieszkańców do udziału, jest to wspólne dobro i partycypacja kosztów, każdy ma wpływ na realizacje zadań inwestycyjnych – przekonuje Izabela Paprzycka z Urzędu Miasta i Gminy Swarzędz.

Budżet obywatelski w gminie Swarzędz realizowany jest od 2016 roku. Do tej pory w ramach projektu udało się m.in. wybudować ścieżkę pieszo-rowerową wzdłuż jeziora Swarzędzkiego, powstał również integracyjny plac sportowo-rekreacyjny w Kobylnicy, zrewitalizowano historyczny układ drogowy w Wierzenicy, a dawny budynek remizy strażackiej przy ul. Bramkowej zaadoptowano na muzeum – Swarzędzkie Centrum Historii i Sztuki.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej www.swarzedz.konsultacjejst.pl.

Skomentuj wiadomość

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®