Przedszkola w Pobiedziskach i Swarzędzu zostaną otwarte dopiero 18 maja

Dopiero w przyszły poniedziałek, 18 maja otwarte zostaną przedszkola w Swarzędzu i Pobiedziskach.

Fot. Pixabay

Jednak duże obawy ma burmistrz Pobiedzisk.

– Drugi etap odmrażania gospodarki został wprowadzony 4 maja. Należy przyjąć, że od 7 do 14 dni następuje proces wykluwania się choroby. Chciałbym być pewien, że sytuacja będzie ustabilizowana. Obawiam się, że jest duża ilość zachorowań w Gnieźnie, a nasi mieszkańcy się przemieszczają. Jeden tydzień warto poczekać, stąd decyzja o otwarciu przedszkoli dopiero 18 maja – powiedział Ireneusz Antkowiak, burmistrz Miasta i Gminy Pobiedziska.

Rząd postanowił umożliwić działalność żłobków i przedszkoli, tak aby mogła być zorganizowana opieka dla dzieci pracujących rodziców. Mimo to sale przedszkole będą pozbawione niektórych zabawek i pluszaków, które nie nadają się do dezynfekcji.

– Niestety wymogi sanitarne obligują nas do pousuwania wszystkich przedmiotów, zabawek, dywanów, które mogą być nośnikiem wirusów. Dzieci trafią do zupełnie innych miejsc, przypominających bardziej więzienną stołówkę niż ciepłe, kolorowe przedszkoleprzyznaje Ireneusz Antkowiak, burmistrz Pobiedzisk.

Jak już informowaliśmy 11 maja przedszkola i kluby malucha wznowią działalność w Kostrzynie.

Dodajmy, że nadal obowiązuje rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej o zawieszeniu zajęć lekcyjnych w szkołach do 24 maja 2020 r.

Skomentuj wiadomość

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®