Swarzędzkie Centrum Historii i Sztuki ponownie otwarte dla zwiedzających

Od piątku, 8 maja po przerwie związanej z koronawirusem ponownie dostępne jest Swarzędzkie Centrum Historii i Sztuki. Jednak ze względów bezpieczeństwa zwiedzanie odbywa się w nieco ograniczonej formie.

Fot. Tomasz Rybarczyk/Urząd Miasta i Gminy Swarzędz

– Wszelkie eksponaty multimedialne są wyłączne. Nieczynne jest kino, nie można korzystać z trójwymiarowych okularów czy makiet. Jednak można oglądać nową wystawę, na której prezentujemy projekty mebli z lat 30. i 40. XX wieku w stylu art-deco. Prezentujemy również narzędzia z cechu stolarzy i zabytkowe meble – przyznaje Anna Roś-Palacz ze Swarzędzkiego Centrum Historii i Sztuki.

Zwiedzać można również standardową ekspozycję muzeum. Chętni mogą zapoznać się z historią miasta i poznać bogatą historię rzemiosła stolarskiego i meblarskiego, z którego Swarzędz słynie.

Swarzędzkie Centrum Historii i Sztuki powstało na początku 2018 roku w ramach budżetu obywatelskiego. Muzeum, które znajduje się w budynku dawnej remizy przy ul. Bramkowej 6 prezentuje historię i różnorodność kulturalną miasta. Muzeum można zwiedzać od wtorku do piątku w godz. 9:00-12:00 i 13:00-15:00 oraz w soboty od 13:00 do 17:00. Z nowymi zasadami zwiedzania można się zapoznać na stronie internetowej placówki.

Skomentuj wiadomość

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®