Seria włamań w Pamiątkowie

fot. KPP Szamotuły

Seria włamań w Pamiątkowie. W ciągu jednej nocy doszło do trzech zdarzeń, o których w szczegółach opowiada Sandra Chuda z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach.

Nieznani sprawcy wybili szyby w zaparkowanym ciągniku rolniczym oraz koparce w Pamiątkowie. Tej samej nocy, dwóch mężczyzn włamało się do magazynu przy miejscowym markecie. Sprawcy z wnętrza tego magazynu ukradli artykuły spożywcze, alkohol oraz chipsy. W trakcie gdy policjanci pracowali na miejscu zdarzeń, przyszedł do nich mieszkaniec Pamiątkowa, który zgłosił, że ktoś tej samej nocy ukradł mu rower warty 1000zł.

Jak ustalili mundurowi, za wszystkie te przestępstwa odpowiadała ta sama dwójka mężczyzn, których udało się szybko znaleźć dzięki monitoringowi.

Na monitoringu z marketu policjanci bez problemu rozpoznali dwóch mieszkańców gminy Szamotuły. Mundurowi podejrzewali, że ci sami mężczyźni, którzy włamali się do marketu. przyczynili się także do zniszczenia mienia, zniszczenia koparki i traktora, a także ukradli rower. Policjanci pojechali do ich miejsca zamieszkania, gdzie odnaleźli część ukradzionych z marketu artykułów oraz odzyskali skradziony rower.

Mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni na szamotulską komendę policji, gdzie przyznali się do wszystkich zarzutów. Za włamanie grozi im do 10. lat więzienia, a za kradzież do 5. lat.

Skomentuj wiadomość

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®