Tragiczny wypadek w Lednogórze. Nie żyje 17- i 19-latek

17- i 19-latek zginęli w wypadku, do którego doszło w niedzielę ok. 3 nad ranem.

Fot. Policja Gniezno

– Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, 21-letni mieszkaniec gminy Łubowo kierując pojazdem marki Peugeot 307, od strony Gniezna w kierunku Poznania, na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył nim w przydrożne drzewo – wyjaśnia asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Zarówno kierujący jak i dwaj pasażerowie w wieku 17 i 19 lat z obrażeniami ciała zostali przetransportowani do szpitali w Gnieźnie i Wrześni. Jednak obaj zmarli w szpitalu. Okazało się, że kierujący 21-latek prowadził samochód pod wpływem alkoholu.

– Przeprowadzone przez policjantów w szpitalu badanie 21-letniego kierującego wykazało ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. 21-letni kierowca, został przebadany przez lekarza w szpitalu we Wrześniu, a następnie gdy okazało się, że nie wymaga hospitalizacji decyzją prokuratora w Gnieźnie został zatrzymany i umieszczony w Pomieszczeniach dla Osób Zatrzymanych. Czynności w tej sprawie trwają – zaznacza asp. sztab. Anna Osińska z gnieźnieńskiej policji.

Postępowanie w sprawie tragicznego wypadku prowadzi gnieźnieńska prokuratora. 21-latkowi grozi nawet 12 lat więzienia.

Skomentuj wiadomość

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®