Pół tysiąca robotów będzie produkować samochody

Volkswagen zainwestował 2 miliardy złotych w rozbudowę swojej fabryki w Antoninku. W ramach rozbudowy zakładu powstały nowe hale, maszyny i urządzenia. Jak mówi prezes Volkswagen Poznań, Dietmar Mnich jesienią ruszy produkcja nowego modelu samochodu.

Fot. materiały prasowe

– W październiku rozpoczynamy seryjną produkcję naszego nowego modelu. W ostatnich dwóch latach rozbudowaliśmy zakład, zwiększyliśmy powierzchnię produkcyjną, wybudowaliśmy nową halę logistyczną o powierzchni blisko 50 tys. m kw., aby z nasze procesy były bardziej wydajne. Rozbudowaliśmy także halę spawalni i wyposażyliśmy ten obszar w prawie 500 nowych robotów, aby stanowiska pracy były bardziej ergonomiczne, odciążone, a procesy zautomatyzowane – wyjaśnia Dietmar Mnich, prezes Zarządu Volkswagen Poznań.

W ramach inwestycji Volkswagen przebudował układ komunikacyjny w rejonie osiedla Zieliniec, sąsiadującego z fabryką, a także wybudował halę o powierzchni 46 tys. m kw. Budowa hali logistycznej pozwoliła na wyłączenie z ciągłego obiegu 10 ciężarówek, które dotychczas wykonywały każdego dnia 260 przejazdów na trasie Poznań – Swarzędz.

– Wyszkoliliśmy też ponad tysiąc naszych pracowników pod kątem nowego produktu i nowej technologii. W tej chwili jesteśmy na etapie budowania aut przedseryjnych. Chciałbym także dodać, że w ostatnim czasie dużo wymagaliśmy od naszej załogi, ale również wspieraliśmy jej rozwój inwestując w rozwój kompetencji i szkoląc ją. To wszystko jest możliwe tylko dzięki naszym wspólnym staraniom, dzięki naszemu wspólnemu zaangażowaniu. Ostatnie dwa lata były bardzo udane, a teraz będzie czas na to aby w kolejnych miesiącach zebrać owoce naszej wytężonej pracy – zaznacza Dietmar Mnich.

Volkswagen Poznań to jeden z największych pracodawców w Wielkopolsce. W czterech zakładach zlokalizowanych w Poznaniu, Swarzędzu i Wrześni pracuje 11 tysięcy osób. W całym ubiegłym roku zakłady opuściło ponad 266 tysięcy samochodów.

Skomentuj wiadomość

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®