Uruchomiono punkty dla uchodźców z Ukrainy

Wojewoda wielkopolski, Michał Zieliński deklaruje, że Wielkopolska przyjmie każdego, kto będzie potrzebował pomocy. Jakie formy pomocy przygotowano?

Fot. Wielkopolski Urząd Wojewódzki

Od soboty na dworcu Poznań Główny działa punkt informacyjny dla uchodźców z Ukrainy. Miejsce to nie bez przyczyny znajduje się na poznańskim dworcu głównym, gdyż to właśnie tutaj najczęściej przyjeżdżać będą do naszego regionu obywatele Ukrainy.

Osoby uciekające przed wojną otrzymają tutaj wszelkie niezbędne wsparcie i potrzebne im informacje. Punkt czynny jest codziennie w godz. od 8:00 do 22:00, ale w zależności od rozwoju sytuacji i pojawiających się potrzeb będzie funkcjonował przez całą dobę.

Z kolei na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich uruchomiony został punkt recepcyjny, w którym odpowiednie służby zadbają o to, żeby uchodźcy z Ukrainy otrzymali więcej informacji na temat zasad pobytu w Polsce. Zapewniony zostanie im tutaj ciepły posiłek, napoje, podstawowa opieka medyczna oraz miejsce na odpoczynek. W punkcie recepcyjnym na MTP uchodźcy otrzymają też skierowanie do tymczasowego miejsca zakwaterowania.

Uruchomiona została specjalna infolinia dla uchodźców z Ukrainy pod numerem +48 61 850 87 77. Pytania można kierować również pocztą elektroniczną na adres e-mail: cudzoziemcy@poznan.uw.gov.pl. Informacje dla ukraińskich obywateli znajdują się także na stronie migrant.poznan.uw.gov.pl/uk.

Skomentuj wiadomość

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®