W tym roku spotkanie młodych na Lednicy on-line

W sobotę na Polach Lednickich odbędzie się organizowane co roku Ogólnopolskie Spotkanie Młodych. Jednak ze względu na stan epidemii koronawirusa tegoroczna Lednica przenosi się do sieci. Jak zaznacza Dominika Chylewska ze wspólnoty Lednica 2000 w wydarzeniu będzie można uczestniczyć poprzez transmisje internetową i telewizyjną.

Fot. Lednica 2000/mat.org.

– 24. Spotkanie Młodych na Lednicy odbędzie się pod hasłem „Cały Twój – #Lednicawdomu”. Organizatorzy będą fizycznie na Polach Lednickich. Uczestników zapraszamy do tego, by połączyli się z nami ze swoich domów poprzez transmisję internetową – powiedziała Dominika Chylewska, rzecznik prasowy Lednica 2000.

Organizatorzy proszą, by w tym roku w spotkaniu młodych uczestniczyć z domu, zwłaszcza, że Policja będzie pilnować, by Pola Lednickie były puste i nie było zorganizowane wydarzenie na skalę masową.

– Pola Lednickie zapraszają przez cały rok, natomiast 6 czerwca musimy je zamknąć dla pielgrzymów ze względów bezpieczeństwa. Terenu Pół Lednickich będzie pilnować policja i inne służby. Docierają sygnały, że część osób chce przyjeżdżać małymi grupami, może będą przebywać pod namiotem. Będzie to niemożliwe – zaznacza Dominika Chylewska.

Sobotnia Lednica rozpocznie się o godz. 15:00. Wieczorem nabożeństwo odprawi Prymas Polski Wojciech Polak, a do uczestników Apelu przemówi Papież Franciszek. Na zakończenie zaplanowano symboliczne przejście przez Bramę Rybę. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.lednica2000.pl

Spotkania młodych na Lednicy organizowane są od 1997 roku. Jest to największe młodzieżowe wydarzenie religijne w Europie, w którym uczestniczy kilkadziesiąt tysięcy osób.

Skomentuj wiadomość

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®