Więcej czasu na złożenie na złożenie PIT-a

Dobra wiadomość dla podatników. Zazwyczaj do 30 kwietnia mieliśmy czas na złożenie rocznego zeznania PIT. Ale nie musimy się spieszyć.


Fot. Janusz Ludwiczak

– Z uwagi na tą szczególną sytuację podatnicy mają dodatkowy miesiąc na rozliczenie się z fiskusem. Złożenie deklaracji jak i zapłata podatku do 31 maja nie będzie wiązała się z żadnymi sankcjami ze strony administracji skarbowej – wyjaśnia Małgorzata Spychała-Szuszczyńska, rzecznik prasowy wielkopolskiej Izby Administracji Skarbowej.

Do tej pory skarbówki otrzymały ponad milion deklaracji. Wielkopolanie wolą składać PIT-y przez internet. W zeszłym roku ponad 80% zeznań podatkowych zostało złożonych właśnie drogą elektroniczną.

– Od 15 lutego przelaliśmy na konta podatników w ramach nadpłaconego podatku ponad 620 mln zł. Ustawodawca przewidział pewne preferencje dla zeznań złożonych drogą elektroniczną – przez usługę ePiT, czy przez system e-deklaracje. Zwrot podatku musi nastąpić w ciągu 45 dni, czyli jest to połowa czasu dla wersji papierowej, tradycyjnejprzekonuje Małgorzata Spychała-Szuszczyńska z Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu.

Izba administracji skarbowej zachęca podatników, by w przypadku wątpliwości kontaktować się przez infolinię z ekspertami, którzy wytłumaczą jak załatwić swoje sprawy i poprawnie wypełnić PIT.
Kontaktować można się pod numerem telefonu: 61 85 86 345.

Numery telefonów do poszczególnych urzędów skarbowych dostępne są na stronach internetowych właściwej placówki.

Skomentuj wiadomość

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®