Zlikwidowano szlak narkotykowy prowadzący przez Wielkopolskę

CBŚP i Prokuratura Okręgowa w Poznaniu, przy współpracy z Europolem, Eurojustem i śledczymi z Niderlandów rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, której członkowie przemycali prekursory niezbędne do produkcji metamfetaminy, amfetaminy i tabletek ecstasy. Zlikwidowano również dwa olbrzymie laboratoria substancji psychotropowych, pracujące na skalę przemysłową. W sumie zatrzymano 7 osób. Podczas akcji przejęto kilkadziesiąt kilogramów narkotyków, a szlak narkotykowy prowadził m.in. przez Wielkopolskę.

Fot. CBŚP

Na trop grupy przestępczej już dwa lata temu wpadli policjanci z Bydgoszczy, którzy następnie wspólnie z Prokuraturą Okręgową w Poznaniu podjęli, za pośrednictwem Europolu i Eurojustu, współpracę z policją i prokuraturą z Niderlandów.

Międzynarodowe działania doprowadziły do zlikwidowania na terenie Niderlandów dwóch laboratoriów narkotyków syntetycznych pracujących na skalę przemysłową.

Równolegle w Polsce i w Niderlandach zatrzymano podejrzanych o udział w międzynarodowej zorganizowanej grupie przestępczej. Na terenie Wielkopolski zatrzymano podejrzanych o kierowanie procederem obywatela Niderlandów oraz jego partnerkę. Sąd Rejonowy w Poznaniu aresztował ich tymczasowo na okres 3 miesięcy.

Zatrzymano też 5 kolejnych osób, którym Prokurator Okręgowy w Poznaniu przedstawił zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. W trakcie działań CBŚP wsparcia udzielili policjanci z Komend Powiatowych Policji w Czarnkowie i Pile.

Sprawa ma charakter rozwojowy.

[MW/JL]

Skomentuj wiadomość

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®