Park Orientacji Przestrzennej

W Owińskach na terenie pocysterskiego zespołu klasztornego znajduje się urządzony w formie barokowego ogrodu, unikatowy na skalę europejską Park Orientacji Przestrzennej.

Fot. Janusz Ludwiczak

Miejsce stworzone zostało głównie z myślą o osobach z dysfunkcją wzroku, ale otwarte jest dla każdego. To doskonałe miejsce zarówno dla dzieci jak i dorosłych, które służy zabawom i wypoczynkowi. Opowiada Marek Jakubowski, pedagog i nauczyciel Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych w Owińskach.

Park Orientacji Przestrzennej znajduje się w Owińskach, na tyłach kościoła św. Jana Chrzciciela. Miejsce to otworzy swoje bramy po przerwie związanej z koronawirusem od 1 sierpnia, jednak obowiązywać będą nowe zasady zwiedzania. Grupy zorganizowane będą mogły zwiedzać obiekt w każdy wtorek i czwartek w godzinach od 9:00 do 16:00. Wymagana jest jednak rejestracja telefoniczna pod numerem 61 812 65 05. Osoby indywidualne będą mogły zobaczyć Park Orientacji Przestrzennej tylko w niedzielę, z wyjątkiem 30 sierpnia w godz. od 9:00 do 16:00.

►ZOBACZ TAKŻE: Gościł tutaj cesarz Napoleon Bonaparte
►ZOBACZ TAKŻE: Muzeum Tyflologiczne

Skomentuj wiadomość

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®