Murowana Goślina: Były wiceburmistrz, przewodniczący rady gminy i radna z zarzutami

Były zastępca burmistrza Murowanej Gośliny Radosław Szpot, przewodniczący rady miejskiej i jedna z goślińskich radnych usłyszeli zarzuty po poniedziałkowym zatrzymaniu przez agentów CBA.

Fot. Janusz Ludwiczak

O szczegółach mówi Radiu Wielkopolska rzecznik prasowy Prokuratury Krajowej, prokurator Łukasz Łapczyński:

Wobec wszystkich trojga zatrzymanych zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji i poręczenia majątkowego.

We wtorek, dzień po zatrzymaniu na swoim profilu odniósł się były wiceburmistrz Murowanej Gośliny, Radosław Szpot [wyraził zgodę na podanie imienia i nazwiska]:

Jak zaznacza prokurator Łukasz Łapczyński zatrzymanie i postawione zarzuty nie mają związku z prowadzoną kampanią wyborczą związaną z wyborami nowego burmistrza:

Jak poinformowało Radio Poznań były wiceburmistrz miał załatwić pracę swojemu znajomemu w biurze do spraw komunikacji społecznej. Radosław Szpot miał tak zmienić regulamin konkursu w naborze o pracę, by konkurs wygrała konkretna osoba. Wobec byłego wiceburmistrza prokuratura postawiła zarzut przekroczenia uprawnień i działanie na szkodę interesu publicznego, za co grozi kara do 10 lat więzienia.

Z kolei przewodniczącemu Rady Miejskiej w Murowanej Goślinie postawiono zarzut dotyczący żądania wspólnie i w porozumieniu z ówczesnym burmistrzem korzyści majątkowej za co grozi również kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Natomiast radna usłyszała zarzut utrudnienia prowadzonego postępowania w celu uniknięcia odpowiedzialności karnej przez ówczesnego burmistrza. Za popełnionego tego czynu grozi kara do 5 lat więzienia.

Fot. Janusz Ludwiczak
Radio Wielkopolska® poszukuje pracowników do Działu Reklamy!
Radio Wielkopolska® poszukuje pracowników do Działu Reklamy!