„Czyste Powietrze” – dofinansowanie dla Miasta Czarnków

Dofinansowanie w wysokości nawet 135 tysięcy złotych na wymianę pieca i termomodernizację budynków mieszkalnych jednorodzinnych mogą liczyć mieszkańcy miasta Czarnków. Wszystko w ramach programu „Czyste Powietrze”. Od teraz mieszkańcy Czarnkowa mogą uzyskać wsparcie w uruchomionym bezpłatnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym.

na zdjęciu widać fragment dachu w remoncie, dwóch robotników pracuje przy termomodernizacji dachu, w ramach programu Czyste Powietrze, po prawej stronie widoczny jest komin starego pieca

Program „Czyste Powietrze” realizowany jest przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przy pomocy urzędów miast i gmin. Przede wszystkim ma na celu poprawę jakości powietrza poprzez wymianę starych pieców i ocieplenie budynków mieszkalnych jednorodzinnych.

Mieszkańcy miasta Czarnków mogą otrzymać dofinansowanie z programu Czyste Powietrze na likwidację „kopciucha” i zamianę urządzeń grzewczych opalanych węglem lub drewnem na bardziej ekologiczne i bardziej ekonomiczne systemy ogrzewania.

Dofinansowanie w ramach Programu Czyste Powietrze dla mieszkańców Czarnkowa mogą otrzymać osoby fizyczne będące właścicielem lub współwłaścicielem budynku mieszkalnego jednorodzinnego lub wydzielonego w budynku jednorodzinnym lokalu mieszkalnego z wyodrębnioną księgą wieczystą. 

Maksymalna wysokość dotacji to:

  • do 66 000 zł – dla beneficjentów uprawnionych do podstawowego poziomu dofinansowania (część 1 programu – w przypadku realizacji przedsięwzięcia do 30 miesięcy od daty złożenia wniosku o dofinansowanie).
  • do 99 000 zł – dla beneficjentów uprawnionych do podwyższonego poziomu dofinansowania (część 2 programu – w przypadku realizacji przedsięwzięcia do 30 miesięcy od daty złożenia wniosku o dofinansowanie).
  • do 135 000 zł – dla beneficjentów uprawnionych do najwyższego poziomu dofinansowania (część 3 programu – w przypadku realizacji przedsięwzięcia wcześniej niż sześć miesięcy przed datą złożenia wniosku o dofinansowanie).

Ostateczna wartość dotacji ustalana jest na podstawie rodzaju i zakresu realizowanego przedsięwzięcia oraz wydatków poniesionych przez beneficjentów.

Mieszkańcy Czarnkowa mogą uzyskać wsparcie w procesie wypełniania, sprawdzania a także złożenia wniosku o dofinansowanie w ramach Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze”. W tym celu miasto uruchomiło bezpłatny punkt konsultacyjno-informacyjnego, który mieści się w Urzędzie Miasta Czarnków, Plac Wolności 6. Punkt czynny jest w poniedziałki w godz. 7:30-17:00, we wtorki, środy i czwartki w godz. 7:30 – 15:30 oraz w piątki w godz. 7:30 – 15:00.

Niemniej jednak wszystkie osoby zainteresowane uzyskaniem dofinansowania w ramach programu „Czyste Powietrze” proszone są o wcześniejsze ustalenie terminu wizyty pod nr tel. 67 255 23 26. 

Więcej informacji można znaleźć TUTAJ

Skomentuj wiadomość

Szukamy dziennikarza - reportera
Szukamy dziennikarza - reportera