Goślinianie będą wybierać nowego burmistrza

W najbliższą niedzielę goślinianie będą wybierać nowego włodarza w przedterminowych wyborach. O fotel burmistrza miasta i gminy Murowana Goślina ubiega się trójka kandydatów, wśród których jest dwoje opozycyjnych radnych, a także były zastępca burmistrza.

Od lewej: Kamil Grzebyta, Justyna Radomska i Radosław Szpot
Fot: KWW/arch.pryw.

Kandydatów zapytaliśmy dlaczego startują w wyborach na burmistrza Murowanej Gośliny. Ich stanowiska przedstawimy w porządku alfabetycznym. Na początek Kamil Grzebyta:

Mandat radnej na burmistrza chce zamienić też Justyna Radomska:

Trzecim kandydatem jest Radosław Szpot, który od stycznia 2021 r. był zastępcą burmistrza Murowanej Gośliny, a przez ostatni rok pełnił obowiązki burmistrza:

Goślinianie będą wybierać burmistrza w najbliższą niedzielę w godz. od 7:00 do 21:00 w jednym z 12 lokalach wyborczych. Szczegółowy wykaz numerów, granic oraz miejscach, w których odbywać będą się wybory można znaleźć poniżej:

Przypomnijmy, że wybory odbędą się po rezygnacji z mandatu wcześniejszego burmistrza, Dariusza U. od stycznia zeszłego roku przebywa w areszcie. Były gośliński włodarz ma postawionych już 24 zarzuty, czyli dwukrotnie więcej niż na początku prowadzonego śledztwa. W styczniu były już burmistrz Murowanej Gośliny usłyszał pierwszy wyrok. Dariusz U. będzie musiał zapłacić 6 tysięcy złotych grzywny i 3 tysiące nawiązki za znieważenie funkcjonariusza publicznego. Chodzi o naruszenie nietykalności funkcjonariusza CBA. Więcej o tym tutaj.

Do czasu wybrania nowego burmistrza gminą Murowana Goślina kieruje zarządca komisaryczny Zbyszko Górny. Tymczasowego włodarza 24 lutego wyznaczył premier Mateusz Morawiecki.

AKTUALIZACJA: Goślinianie wybrali nowego burmistrza. Niedzielne wybory wygrała Justyna Radomska z 61% poparciem. Więcej o tym tutaj.

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®