Kolejne cztery zarzuty dla burmistrza Murowanej Gośliny

Burmistrz Murowanej Gośliny, Dariusz U. usłyszał kolejne cztery zarzuty, które dotyczą żądania łapówek i przyjęcia korzyści majątkowych oraz niedopełnienia obowiązków służbowych. W sumie goślińskiemu włodarzowi postawiono już 16 zarzutów.

Fot. Janusz Ludwiczak

O szczegółach mówi prokurator Karol Borchólski z Prokuratury Krajowej:

Jak już informowaliśmy tydzień temu (8 lipca) poznański sąd zdecydował o przedłużeniu aresztu dla Dariusza U. o kolejne trzy miesiące.
A na jakim etapie jest śledztwo prokuratury?

Gośliński włodarz przebywa w areszcie od połowy stycznia, po tym jak został zatrzymany przez CBA. Obecnie postawiono mu 16 zarzutów, dotyczą one m.in. korupcji, brania i domagania się łapówek od prywatnych przedsiębiorców, zatajenia w oświadczeniu majątkowym dochodów. Śledczy ustalili też, że Dariusz U. miał przyjąć korzyść majątkową w postaci utwardzenia drogi przed jego domem za wybór zwycięzcy przetargu, a także domagał się dla siebie części nagród wypłacanym podwładnym.

Włodarz gminy miał żądać od właściciela jednej z firm budowlanych przekazania w formie łapówki 20% wartości kontraktów dotyczących remontów szkoły, biblioteki publicznej, remizy OSP i świetlicy wiejskiej.

Skomentuj wiadomość

Szukamy dziennikarza - reportera
Szukamy dziennikarza - reportera