„Na wigilijnym stole” – ogłoszono konkurs kulinarny dla kół gospodyń wiejskich, gospodarstw i Ukraińców

Święta już za miesiąc, tymczasem Instytut Dokumentacji, Rozwoju i Promocji Dziedzictwa Kulturowego i Kulinarnego Powiatu Poznańskiego ogłosił konkurs „Na wigilijnym stole”, do którego mogą zgłosić się koła gospodyń wiejskich, gospodarstwa agroturystyczne, szkoły gastronomiczne i restauracje z całej Wielkopolski, a także obywatele Ukrainy przebywający czasowo w naszym regionie.

Fot. Pixabay

W świątecznym konkursie kulinarnym przyznawane będą nagrody Grand Prix w trzech kategoriach w wysokości pół tysiąca złotych.

Aby wziąć udział w konkursie należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.smakipowiatupoznanskiego.pl i przesłać go na adres kontakt@smakipowiatupoznanskiego.pl do piątku, 15 grudnia włącznie. Z gotowym daniem, wigilijną przekąską lub wypieczonymi piernikami należy udać się w niedzielę, 18 grudnia w godz. 10.00-12.00 do Pałacu na terenie Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie. Zgłoszenia będą oceniane w trzech kategoriach: zupy (np. grzybowa, barszcz, rybna, z suszu owocowego), pierniki oraz inne – wyjaśnia Liliana Kubiak z Instytutu Skrzynki.

Każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie 3 rodzaje potraw i 3 rodzaje wypieków.

Punkty przyznawać będzie kapituła ekspertów kulinarnych, a dodatkowo pierniki oceniać będzie Kapituła dziecięca reprezentująca najmłodsze pokolenie mieszkańców powiatu poznańskiego Najmłodsi smakosze przyznają trzy tytuły: złote, srebrne i brązowe „Piernikowe serduszka”. W każdej z trzech kategorii zostanie przyznane Grand Prix w wysokości 500 złotych. Przyznane zostaną także pierwsze, drugie i trzecie miejsca w każdej z kategorii oraz certyfikaty za „Najlepszy Smak Powiatu Poznańskiego 2022” wyróżnionym daniom i wypiekom z powiatu poznańskiego. Na laureatów czekają też wejściówki na wybrane wydarzenie organizowane przez Muzeum Narodowe w Szreniawie oraz upominki od Instytutu Skrzynki i Powiatu Poznańskiegozapowiada Liliana Kubiak.

Zgłoszenia w konkursie przyjmowane są do 15 grudnia, a więcej szczegółów na stronie internetowej smakipowiatupoznanskiego.pl.

RADIO WIELKOPOLSKA - NIEZALEŻNA, NIESIECIOWA, PRYWATNA STACJA RADIOWA
Radio Wielkopolska