Od czwartku spore zmiany w komunikacji

Kilka zmian czeka na pasażerów komunikacji miejskiej w aglomeracji poznańskiej od 1 września. Z utrudnieniami muszą liczyć się osoby poruszające się w stolicy Wielkopolski. Z kolei od niedzieli zacznie obowiązywać nowy rozkład jazdy pociągów.

Od 1 września powraca zasadniczy rozkład jazdy Swarzędzkiej Komunikacji Autobusowej. Oznacza to, że autobusy linii nr 401 i 405, łączące Swarzędz z poznańską Śródką w godzinach porannego szczytu oraz między godz. 14 i 19 będą kursować częściej, co 15 minut.

Od czwartku zmienią się również rozkłady jazdy wszystkich linii Kostrzyńskiej Komunikacji Publicznej.

W gminie Pobiedziska po wakacyjnej przerwie przywrócone zostaną kursy linii nr 475 z Jerzykowa do Bugaju i Biskupic, powróci funkcjonowanie autobusu 477 z Pobiedzisk do Wronczyna, na trasę powróci też linia nr 478 z Pobiedzisk do Promna i Pobiedzisk Letnisko.

Z kolei w gminie Czerwonak autobusy linii nr 312 będą znów podjeżdżać na przystanki Bolechowo-Osiedle/Zespół Szkół oraz Miękowo/Stokrotkowa, a autobus oznaczony numerem 323 umożliwi dojazd w rejon ulicy Lisiej w Mielnie.

Nieco więcej utrudnień czekać będzie pasażerów w samej stolicy Wielkopolski. W związku z brakiem kierowców autobusy linii głównych kursować będą nadal co 15 minut, a linie nocne z wyjątkiem weekendów na przystanki podjeżdżać będą co godzinę.

To nie koniec utrudnień. Po trwającej przebudowie ul. Św. Marcin i modernizacji trasy PeSTki w czwartek rozpocznie się kolejny remont w śródmieściu – tym razem przy Okrąglaku. Tramwaje w ogóle nie będą dojeżdżać do ścisłego centrum stolicy Wielkopolski.

Dlaczego więc tak wiele inwestycji realizowanych jest w tym samym czasie? Odpowiada wiceprezydent Poznania, Mariusz Wiśniewski:

Z kolei od najbliższej niedzieli, 4 września wprowadzone zostaną korekty w rozkładzie jazdy Kolei Wielkopolskich. Nastąpią przesunięcia godzin odjazdów o kilka lub kilkanaście minut. Ponadto rozpocznie się modernizacja linii kolejowej w południowej części Wielkopolski. Pociągi nie będą kursować na odcinku z Jarocina przez Krotoszyn do Milicza. Uruchomiona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza.

Nowy rozkład jazdy można sprawdzić na peronach oraz w internecie na stronie internetowej portalpasazera.pl.

RADIO WIELKOPOLSKA - NIEZALEŻNA, NIESIECIOWA, PRYWATNA STACJA RADIOWA
Radio Wielkopolska