Solidarni z Ukrainą

W nocy Rosja zaatakowała Ukrainę. Wojna stała się faktem. Już wczoraj, czyli w środę radni powiatu poznańskiego, a wcześniej sejmiku województwa wielkopolskiego jednogłośnie podjęli stanowisko w sprawie ataku Rosji na Ukrainę.

Fot. Powiat Poznański

Jak mówił podczas sesji starosta poznański, Jan Grabkowski stanowisko to jest tym bardziej ważne teraz, gdyż jeden z ukraińskich regionów partnerskich Powiatu Poznańskiego został już zabrany przez Rosję:

Rada Powiatu Poznańskiego w podjętym stanowisku w sprawie konfliktu rosyjsko-ukraińskiego zaznacza „Zdecydowanie popieramy politykę międzynarodową, budowaną na fundamentach praw człowieka oraz dążenie do zachowania pokoju„. Mówi przewodniczący rady powiatu poznańskiego, Piotr Burdajewicz:

Dziś starosta poznański wspólnie z marszałkiem województwa wielkopolskiego i prezydentem Poznania powołali zespół koordynujący pomoc dla obywateli Ukrainy, którzy uciekając z terenów objętych wojną przybędą do Poznania. Utworzą go przedstawiciele tych jednostek, których zadaniem będzie diagnozowanie potrzeb Ukraińców i wskazywanie rozwiązań oraz działań, które będą odpowiedzią na obecną sytuację – w zakresie wsparcia edukacyjnego, bytowego, czy transportu rodzin z terenów objętych działaniami wojennymi.

Z kolei o godz. 17:00 przed Konsulatem Federacji Rosyjskiej przy ul. Bukowskiej w Poznaniu odbyła się akcja pokojowa w celu wyrażenia protestu przeciwko napaści Rosji na Ukrainę.

Fot. Powiat Poznański

REKLAMA

“Jeśli mają Państwo znajomych uchodźców z Ukrainy, Jooble może pomóc im w znalezieniu pracy. Jeśli potrzebują Państwo pracy, można spojrzeć na dostępne oferty pracy w Polsce”.

RADIO WIELKOPOLSKA - NIEZALEŻNA, NIESIECIOWA, PRYWATNA STACJA RADIOWA
Radio Wielkopolska